ماهواره ایران در خدمت خونریزی روسیه

بعد از ناکامی جمهوری اسلامی در ارسال ماهواره به فضا در ماههای اخیر، رسانه ها از پرتاب ماهواره ی ایرانی توسط موشک روسی خبر دادند. روزنامه واشینگتن‌پست، به نقل از مقام‌های امنیتی غربی نوشت، روسیه قصد دارد ماهواره ایران به نام «خیام» قرار است سه‌شنبه هفته آینده، ۱۸ مرداد از پایگاه فضایی بایکونور در کشور قزاقستان توسط روسیه به فضا پرتاپ کند. این رسانه همچنین فاش کرد که روسیه در پی آن است از ماهواره ایران به نام «خیام» برای اهداف نظامی خود در اوکراین استفاده کند. همچنین این ماهواره به ایران امکان میدهد تا نقاط حساس در خاورمیانه را رصد کند. هرچند کارشناسان غربی گفته‌اند وضوح دوربین این ماهواره ۱.۲ متر است که همچنان از کیفیت دوربین‌های فوق پیشرفته ماهواره‌های آمریکا ضعیف‌تر است.

همکاری فضایی با روسیه

اینکه جمهوری اسلامی برای پرتاب ماهواره دست به دامن روسیه می شود و اینکه تلاشهای مستمر این رژیم در ارسال ماهواره و خرج میلیونها دلار از ثروت ملی مردم بنوعی اقتدار پوشالی را نشان می دهد. و باز اینکه این ماهواره قرار است در خدمت اشغالگری روسیه در اوکراین باشد. و بنوعی جمهوری اسلامی همدست کشتار مردم غیر نظامی در اوکراین است. همچنین امکان دادن این ماهواره برای رصد نقاط حساس در خاورمیانه فعالیتهای مخرب رژیم  را می تواند افزایش دهد. از وبکم معلق نور به خیام رسیده اند. منجم و ریاضی دان ایرانی که اشعارش از کتب درسی در دوره جمهوری اسلامی حذف می شود. سخنان خیام را سانسور می کنند و نام او را بر ماهواره می گذارند تا به اصطلاح ژست وطن پرستی بگیرند.

پیشرفت تکنولوژی فضایی حق هر ملت و کشوری می باشد. اما با نگاهی کلی به فعالیتهای جمهوری اسلامی می بینیم که این رژیم تکنولوژی فضایی را در راستای اهداف شوم خود استفاده خواهد کرد. اهدافی که علیه مردم ایران و منطقه و جهان می باشند. اهدافی که صلح و آرامش منطقه ای را به خطر می اندازند.

احسان نیکویی

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها