فوت سه معلول در یک مرکز نگهداری معلولان در سه روز متوالی؛ مسئولان می‌گویند علت بیماری بوده

مهین‌تاج کراری، رئیس اداره بهزیستی ممسنی در استان فارس، فوت چندین فرد دارای معلولیت در مرکز نگهداری معلولان در این شهرستان «به دلیل مسمومیت» را شایعه خواند اما همزمان گفت سه نفر در روزهای ۲۹، ۳۰ و ۳۱ تیر به دلیل بیماری گوارشی، ریوی و سکته فوت کرده‌اند.

به گفته رئیس اداره بهزیستی ممسنی، مرگ این سه نفر ناگهانی بوده و دو نفر بالای ۵۰ سال و یک نفر ۴۱ سال سن داشتند.

«کمپین معلولان» پیش از این از فوت سه فرد دارای معلولیت در مرکز نگهداری «المهدی» ممسنی بر اثر مسمومیت دسته‌جمعی خبر داده بود.

به گفته این کمپین، سه نفر از افراد دارای معلولیت فوت کرده و سایر معلولان با حالی وخیم راهی بیمارستان شده و پس از یک‌ هفته مرخص شده‌اند.

با این حال رئیس اداره بهزیستی ممسنی گفت اول مرداد ماه هشت نفر از معلولان به دلیل بیماری ویروس اسهال به بیمارستان منتقل شدند که تنها یک نفر به علت پایین بودن اکسیژن خون، یک شب بستری شد.

او در عین حال گفت سه نفر دیگر در روز بعد از مرخصی بار دیگر به بیمارستان منتقل شدند که یک شب بستری بودند.

تا به حال گزارش‌های زیادی درباره رسیدگی نکردن به افراد دارای معلولیت و بدرفتاری با آنان در ایران منتشر شده است.

از جمله سوم مرداد فیلمی با عنوان خشونت و بدرفتاری با افراد دارای معلولیت در مرکز توانبخشی «احسان» اهواز منتشر شد که در آن دو نفر از کارکنان این مرکز، لباس‌های یک فرد دارای معلولیت ذهنی را گرفته و او را بر زمین می‌کشند.

پس از آن بهزیستی اعلام کرد این دو نفر «به دلیل نحوه مهار غیر‌اصولی و نامناسب توانخواه از سوی صاحب امتیاز مرکز اخراج و برای رسیدگی و تصمیم‌گیری به مراجع قانونی معرفی شدند.»

منبع اصلی

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها