کشته شدن دست‌کم هشت تن در حمله اسرائیل به کارخانه پهپادسازی سپاه و مواضع حزب‌الله در دمشق

دیده‌بان حقوق بشر سوریه خبر داد به دنبال حمله اسرائیل به مواضع سپاه پاسداران در سوریه، تعداد کشته‌شدگان به هشت نفر رسید. دو همکار حزب‌الله لبنان، سه فرد غیر سوری و همچنین سه نظامی سوری کشته شدند.

جروزالم پست از کشته شدن حداقل ۱۰ شبه‌نظامی در این حمله خبر داد. اما خبرگزاری رسمی سوریه تنها به کشته شدن

سه نظامی این کشور و مجروح شدن هفت نفر دیگر اشاره کرد.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اما خبر داد که در این حمله یک کارخانه ساخت پهپاد و همچنین انبار تسلیحات ایران به صورت کامل تخریب شدند.

در همین حال به گزارش جروزالم پست در یکی از این حمله‌ها، موشک به مجتمع هیثم سلیمان، مجتمع ساخت ایران، اصابت کرده است. تلفات و خساراتی به شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان که این منطقه مستقر هستند، وارد آمده است.

بر اساس گزارش این روزنامه اسرائیلی، حمله‌های بامداد جمعه به یک کارخانه تولید هواپیماهای بدون سرنشین در سیده زینب بوده است. و یکی از مراکز استقرار شبه‌نظامیان ایرانی در آن نزدیکی را هدف قرار دادند و «حداقل ۱۰ نفر از شبه‌نظامیان» کشته شدند.

موضوع بازجویی از پاسدار

در همین حال العربیه در گزارشی اعلام کرد . این حمله یک روز پس از انتشار گزارش بازجویی مأموران موساد از یدالله خدمتی، مقام ارشد سپاه پاسداران، در خاک ایران انجام شده است.

بر اساس گزارش اختصاصی ایران اینترنشنال، یدالله خدمتی در ایران مورد بازجویی مأموران موساد قرار گرفته است. و در این بازجویی چند ساعته، اطلاعاتی درباره انتقال سلاح به سوریه، عراق، لبنان و یمن داده است.

او در ویدئویی با تأیید نقش خود در آماد سپاه و ارتباط با علی‌اصغر نوروزی، از فعالیت‌هایش در ارسال سلاح ابراز پشیمانی کرده است. و از همکارانش خواسته است دست به چنین اقدام‌هایی نزنند.

حمله روز جمعه سومین حمله اسرائیل به اهدافی در سوریه در ماه ژوییه است.

و پس از آن در روز ششم ژوییه، در جریان حمله اسرائیل به مناطق مرزی نیز یک نیروی نظامی سوریه کشته شد.

به گزارش تایمز اسرائیل، در دهه گذشته نیروهای اسرائیلی صدها حمله هوایی به اهدافی در سوریه انجام داده‌اند. تمرکز این حمله‌ها بر مقابله با اقدامات ایران برای انتقال تسلیحات به حزب‌الله لبنان یا جلوگیری از ایجاد پایگاهی در مرزهای شمالی اسرائیل بوده است.

منبع اصلی

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها