کارنامه ۴۳ ساله جمهوری اسلامی؛ سهمیه بندی نان

چه کسی فکر میکرد که  در قرن ۲۱ و بعد از گذشت چهار دهه از حضور جمهوری اسلامی نان کوپنی گردد. آخرین باری که اقلام خوراکی کوپنی بود برمیگردد به دوره جنگ هشت ساله، که حتی در آن زمان نیز نان سهمیه بندی نبود.

در پی سیاستهای غیر کارشناسی دولت و افزایش سرسام آور قیمت اقلام غذایی و بویژه نان، حال مردم نه تنها باید با گرانی نان کنار بیایند بلکه با مشکل دیگری نیز روبرو شوند؛ خرید نان با کارت بانکی!! آیا تمامی مردم دسترسی به سیستم بانکی دارند که کارت بانکی داشته باشند؟ آیا تمامی اتباع مهاجر دارای حساب بانکی هستند؟ تعداد کسانی که در کشور حتی دارای شناسنامه نیز نمی باشند کم نیست چطور توقع دارید که این افراد دارای کارت بانکی باشند؟ آیا واقعاً تدبیری در این طرح بکار گرفته شده است. آیا آقایان اصلا از اوضاع مملکت خبری دارند و یا در عالم دیگری سیر می کنند؟ کارت بانکی هر شخص به دلایل مختلف می تواند مسدود گردد و در این صورت استفاده از آن ممکن نخواهد بود و از خرید نان نیز محروم خواهد شد. این طرح چیزی نیست جز گرانی بیشتر و کاستن نان از سفره خالی مردم.

دولت کوپنی کردن نان را هوشمند سازی یارانه آرد با هدف مبارزه با قاچاق می نامد دریغ از اینکه قاچاقچیان و دزدان اصلی خود مسئولین می باشند که همه روزه ثروت کشور و مردم  را غارت و حیف و میل می کنند. در این میان خامنه ای برای جلوگیری از اعتراضات بیشتر و باز گذاشتن دست مسئولین برای سرکوب مردم می گوید «خدای دهه شصت همان خدای امسال است» ولی فراموش نباید کرد که مردم حال حاضر همان مردم دهه شصت نمی باشند.

بهداد پارسا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها