کودکان بلوچستان؛ قربانی رژیم و افراد ناشناس

در هفته گذشته سه کودک سوخت‌بر بلوچ هنگام سوخت‌بری در جاده‌های مرزی استان سیستان و بلوچستان کشته شدند. به گزارش «کمپین فعالین بلوچ»، روز اول تیر ۱۴۰۱، «قاسم»، کودک سوخت‌بر اهل ایالت نیمروز افغانستان با شلیک گلوله نیروهای امنیتی در منطقه مرزی «میلک» که بین ایران و افغانستان قرار دارد، کشته و یک کودک دیگر نیز با شلیک گلوله از ناحیه پا زخمی شد.  تصاویر این کودک زخمی را کمپین فعالین بلوچ منتشر کرده است. او ۱۲ تا ۱۴ ساله به نظر می‌آید. این دو کودک در حال حمل دو بطری یک و نیم لیتری بنزین بوده‌اند که ماموران امنیتی با شلیک گلوله، آن‌ها را کشته‌اند. این کمپین همچنین در گزارش جدیدی نوشته است که یک کودک بلوچ با سلاح سرد توسط افراد مسلح ناشناس در شهرستان خاش کشته شده است. هویت این کودک بلوچ “محمد یاشار کُرد” پنج ساله، اهل شهرستان خاش می باشد.

کودکان در ایران آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند. بیشتر کودکان در این جغرافیا بخاطر فقر مجبور به ترک تحصیل شده اند. آنها بجای مدرسه مجبور هستند برای کمک به امرار معاش خانواده مشغول به کار شوند. در برخی مواقع هم این کار همراه با خطرات فراوان است که سوختبری و کولبری نمونه آنها هستند. کودکان در ایران یا جان خود را برای قطره آبی در خوزستان از دست می دهند دو یا اینکه برای تکه نانی در بلوچستان. کودکانی که می توانست فرداهای ایران باشد، باید هدف تیر ماموران امنیتی رژیم ایران و افراد ناشناس قرار بگیرند.

و چه تلخ است که رهبر رژیم ایران برای حمایت از خود نودی ها را به صحنه آورده و از آنها استفاده ابزاری می کند. کودکان در ایران امنیت جانی و آموزشی ندارند، آنوقت جمهوری اسلامی با تبلیغات دروغین سعی می کند آنها را مدافع رهبر ایران نشان دهد. سیسمونی کودکان آقازاده ها از خارج خریداری می شود و کودکان ایران برای امرار معاش که مجبور به سوختبری هستند جان خود را از دست می دهند.

احسان نیکویی

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها