ارتش یمن حمله حوثی‌ها در غرب مأرب را در هم شکست

ارتش یمن، اعلام کرد که عملیات هجومی شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران علیه مواضع نظامی ارتش در جبهه المخدره، در غرب مأرب در راستای نقض مداوم آتش‌بس سازمان ملل را درهم شکسته است.

مرکز رسانه‌ای ارتش یمن، چهارشنبه ۸ تیر، به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد که ارتش و مقاومت مردمی یمن، این عملیات تهاجمی خصمانه را دفع کرده و درهم‌شکستند و شبه‌نظامیان را وادار به عقب‌نشینی کردند.

در بیانیه این مرکز آمده است، شبه‌نظامیان حوثی، سه‌شنبه، طی ۱۰۷ مورد، آتش‌بس سازمان ملل را در جبهه های الحدیده، تعز، حجه، صعده، الجوف و مارب نقض کردند.

موارد نقض متعدد

در ادامه این بیانیه آمده است که این موارد نقض شامل آتش توپخانه، گلوله‌باران و پهپادهای انفجاری بود که منجر به کشته‌شدن یکی از سربازان ارتش و زخمی‌شدن ۴ تن دیگر در اثر تیراندازی مستقیم شد.

بر اساس همین بیانیه، شبه‌نظامیان حوثی به ایجاد مواضع نظامی، استقرار تک‌تیراندازها و بسیج نیروهای کمکی انسانی و استحکامات مادی ادامه دادند که حدود ۲۵ خودروی حامل نفرات و تجهیزات برای جبهه‌های المخدره و المشجح در غرب مأرب را شامل شد.

لزوم محکوم کردن حوثی‌ها از سوی سازمان ملل

دولت یمن، هفته گذشته از سازمان ملل متحد و جامعه جهانی خواست تا شبه‌نظامیان حوثی و حامیان آن را نسبت به اجرای مفاد آتش‌بس جاری بدون هیچ‌گونه کارشکنی و وقت کشی، متعهد ساخته و یا صریحاً شبه‌نظامیان حوثی را محکوم کند.

دولت یمن همچنین اعلام کرد که رد پیشنهاد سازمان ملل از سوی حوثی‌ها پس از هفته‌ها مذاکره، در راستای «سیاست خرید زمان» توسط شبه‌نظامیان و بسیج مستمر نیرو در جبهه‌ها به هدف سوءاستفاده از آتش‌بس سازمان ملل قرار دارد.

مقاله اصلی

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها