عکس یادگاری رئیسی مقابل آوار متروپل

بعد از فاجعه ساختمان متروپل آبادان که به کشته شدن دهها تن انجامیده و بعد از گذشت ۱۱ روز رئیس جمهور رژیم ایران امروز به محل حادثه رفت تا عکس یادگاری بگیرد. مردم آبادان و دیگر شهرهای همجوار روزهاست که با این فاجعه همدردی می کنند. و جالب است که در روز سفر رئیسی به آبادان خبری از مردم نبود. نیروهای امنیتی اطراف ساختمان را خالی کرده بودند تا رئیسی با خیالی راحت پز بدهد. هنوز زیر آوار هستند کسانی که عزیزانشان منتظر خبری از آنها هستند. اما مسئولین جمهوری اسلامی بجای گوش دادن به صدای مردم روزهاست که آنرا را سرکوب می کنند. سفر رئیسی به آبادان آیا دردی از دردهای انباشته و عمیق این مردم را درمان خواهد کرد؟

رئیسی جزئی از سیستمی است که فساد اداری و اقتصادی را در ایران ایجاد و گسترش داده است. امروز مسئولین دولت ادعا می کنند که عبدالباقی از دولت قبلی اجاره ساخت متروپل را گرفته است. اما بر همه عیان است که اجازه افتتاح این ساختمان غیر اصولی و نیمه تمام را دولت فعلی داده است. هم دولتهای قبلی و هم فعلی در قتل دهها تن از مردم آبادان شریک جرم هستند.

سفر رئیسی به آبادان همانند بازگشت قاتل به محل قتل می باشد. او با پررویی تمام سعی دارد خود و دولتش را موفق در این فاجعه انسانی نشان دهد. اما کسانی که عبدالباقی را بعنوان برترین کارآفرین انتخاب کردند، همکاران و دوستان رئیسی هستند. فریاد قربانیان زیر آوار هنوز در کوچه های آبادان بگوش می رسد و ناله نزدیکان قربانیان سکوت شب این شهر را بر هم می زند. آنوقت نیروهای امنیتی رئیسی از نزدیکان قربانیان تعهد می گیرد تا در سکوت خبری و بدون عزا عزیزانشان را دفن کنند.

جمهوری اسلامی سالهاست که از ایران آواری ساخته است و متروپل تنها نمونه کوچک این ویرانی است.

احسان نیکویی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها