گوگل ارت یا ماهواره سپاه؟

خبرگزاری های وابسته به سپاه با انتشار عکسهای ماهواره ای ادعا کردند که این عکسها را ماهواره نور  ۲  سپاه از پایگاه ناو پنجم در بحرین گرفته است. عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات با انتشار عکس ارسالی از ماهواره نور ۲ نوشت: چه کسی باور می‌کرد که روزی ماهواره ایرانی در مدار پانصد کیلومتری زمین قادر باشد از همه‌جای کره زمین تصویربرداری رنگی کرده و این تصاویر را به ایستگاه‌های زمینی که آنها هم به دست جوانان ایرانی ساخته شده‌اند مخابره کند؟ چه کسی باور می‌کرد که ایران به جمع باشگاه کشورهای صاحب فناوری ماهواره‌ای بپیوندد؟» چند سال پیش هم جمهوری اسلامی ادعا کرده بود که ماهواره نور ۱ توانسته از پایگاههای آمریکایی تصویر برداری کند. اما بعدها معلوم شد که این ماهواره وبکم معلقی بیش نیست. 

تبلیغات دروغین

با مقایسه تصاویر منتسب به ماهواره نور ۲ و  گوگل ارت متوجه می شویم که بار دیگر جمهوری اسلامی و سپاه با تبلیغات دروغین سعی در تحریف افکار عمومی دارد. گوگل ارت یک اپلیکشنی است که به کاربران این امکان را می دهد تا مکانها را بصورت تصویری مشاهده کنند. حتی با این اپلیکشن شما می توانید در بیشتر خیابانهای شهرها بصورت مجازی قدم زنی کنید. کیفیت تصاویری که مدعی می شود ماهواره نور ۲ از پایگاه امریکایی در بحرین ارسال کرده بمراتب پایین تر از تصاویر گوگل ارت می باشد. سپاه با اختصاص میلیاردها دلار برای پروژه های خود تکنولوژی چندین سال پیش را بعنوان یک دستاورد بزرگ تبلیغ می کند. سپاه با پروژه های خیالی و دروغین خود تنها توانسته ثروت ملی مردم ایران را چپاول کند. تصاویر گوگل ارت را دستکاری کرده و بنام تصاویر ارسال شده توسط نور ۲ در رسانه های وابسته به خود منتشر می کنند.

 حتی اگر این تصاویر مرتبط با این ماهواره باشد، کدام درد از هزاران درد مردم ایران را علاج است؟ امروز مردم ایران در خیابانهای سوسنگرد و خوزستان بخاطر گرسنگی و گرانی اعتراض می کنند و رژیم بجای گوش دادن صدای آنها اقدام به قطع اینترنت می کند. از یک طرف ماهواره اش از فضا به زمین تصویر ارسال می کند و از طرف دیگر رژیم در راستای سرکوب صدای مردم خود اینترنت قطع می کند. این است ماهیت متضاد جمهوری اسلامی. 

احسان نیکویی

اشتراک در
اطلاع از
guest

4 Comments
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کریم
کریم
6 روز قبل

خاک بر سر هرچی وطن فروشه واقعا امثال شما لیاقت این رو هم ندارید که اسم ایران رو به زبون بیارید اینقدر پول سرویسهای جاسوسی آمریکا و اسرائیل رو گرفتید خوردید عین سگ جهنمی شدید

به توچه
به توچه
16 روز قبل

شما مثل سگی هستید که چه بزنیش چه نزیش واق واق می کنه

رضا
رضا
18 روز قبل

خیلى بى شرفید بابا

ممد
ممد
2 ماه قبل

هر روز یه افتضاح دیگه ازین حکومت غاصب آخوندی.