از دزدان دریایی تا نیروهایی نیابتی

این هفته هم با ماجراجویی های رژیم ایران در دریاها و خشکی ها سپری شد. از ناوگان اشباح ایران گرفته تا به کارگیری نفتکشهای به گروگان گرفته شده و تحرکات و کشته شدن نیروهای سپاه قدس و مزدوران این رژیم در صدر اخبار قرار داشت. نفتکشی که قرار بود بنزین به لبنان ببرد با سوخت نفت خام در بندر سوریه لنگر انداخت و در همان روز نیروهای وابسته به رژیم ایران در حومه دمشق و حمص مورد حمله هوایی قرار گرفتند. و در این میان یک نیروی سپاه قدس -محمد نوروزی- در سوریه کشته شد. خبرگزاریهای وابسته به سپاه کشته شدن نوروزی را به دلیل جراحات ناشی از مجروحیت شیمیایی نوشتند. جالب اینکه مجروحیت شیمیایی ایشان نه در جنگ عراق بلکه در سوریه اتفاق افتاده است. رژیم اسد بارها متهم به استفاده از سلاح شیمیایی علیه مخالفان شده است.

رژیم ایران در دریا و خشکی به فعالیتهای مخرب خود ادامه می دهد. پرونده ی سپاه در دزدی دریایی نفتکشها در سالهای اخیر بسیار قطور است. رژیم ایران برای پیشبرد اهداف پلید خود و گرفتن امتیاز از کشورهای دیگر دست به دزدی دریایی نفتکشها می زند. تا امروز رژیم ایران نفتکشها را در ازای گرفتن امتیازاتی آزاد می کرد. اما امروز ما شاهد آن هستیم  که رژیم ایران نفتکشهای به گروگان گرفته را در خدمت صادرات غیرقانونی نفت بکار می گیرد. در برابر افکار عمومی رژیم ایران ادعا می کند که بنزین به مردم لبنان می دهد (بگذریم از اینکه رژیم بخاطر گرانی همین بنزین مردم ایران را به مسلسل بست)، نفت خام (ثروت ملی مردم ایران) را در بنادر سوریه تخلیه می کند. باز ادعا می کند که این سوخت با کامیون به لبنان منتقل می شود. لبنانی که پالایشگاه تبدیل نفت خام به بنزین را ندارد.

فرماندهان سپاه از یک طرف در آبهای آزاد نفتکشهای تجاری را غصب می کنند و از طرف دیگر نیروهای نیابتی سپاه هم خانه و کاشانه مردم سوریه را تصاحب می کنند. رژیم ایران جغرافیای دریایی و خشکی خاورمیانه را به جولانگاه دزدان دریایی و قاچاقچی و مزدوران خود تبدیل کرده است. بی ثباتی در این منطقه یک علت نیست، نتیجه فعالیتهای ناامن کننده رژیم ایران است.

احسان نیکویی

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها