ناوگان اشباح ایران و اتحاد مخفی آن با چین

هنگامی که یک محافظ امنیتی بریتانیایی در حمله هواپیماهای بدون سرنشین ایران ماه گذشته کشته شد، پاسخ دولت بریتانیا قوی بود. بوریس جانسون هشدار داد که ایران باید «با عواقب آن روبرو شود». اما آیا غرب به طور کامل درک کرده است که ایران و «ناوگان اشباح» در دریاها واقعا چه می کند؟ و چگونه بریتانیا می تواند با مشارکت خاموش ایران در همراهی با چین مقابله کند؟

در ماه مارس، ایران و چین قرارداد مشارکت تجاری و نظامی ۲۵ ساله و ۳۰۰ میلیارد پوندی امضا کردند که شامل سرمایه گذاری چین در ازای نفت خام و با تخفیف زیاد و تقویت همکاری در بخشهای نظامی، امنیتی و دفاعی بود. چین در حال سرمایه گذاری طولانی مدت در ایران است زیرا این کشور کلید ابتکار کمربند اقتصادی جاده ابریشم و جاده ابریشم دریایی قرن ۲۱ (بی ار ای) است. از سال ۲۰۱۳ تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیارد پوند برای این پروژه هزینه شده است و پیش بینی می شود در دهه آینده یک تریلیون پوند دیگر هزینه شود.

برای ساختن کمربند اقتصادی جاده ابریشم  توسط چین، ایران مهره الزامی آن است. ایران بین دریای خزر و خلیج فارس واقع شده و تنها راه زمینی مناسب برای خروج چین از آسیای میانی است. به عبارت دیگر، سرمایه گذاری هنگفت در ایران می تواند برای چین تفاوت بین قدرت منطقه ای یا ابرقدرت جهانی شدن باشد.

ناوگان شناورهایی که به دستور رهبری ایران کار می کنند با هدف نقض تحریم های بین المللی که مانع سرمایه گذاری خارجی و صادرات فرآورده های نفتی ایران می شود، سازماندهی شده است. آنها نفت بازار سیاه را به خریداران مشتاق، عمدتا چین منتقل می کنند. از طریق این معاملات غیرقانونی، ایران مقادیر زیادی ارز به جیب می زند و یک صندوق جنگی برای مقاومت در برابر تحریم ها می سازد. در عین حال، چین در حال خلق یک جایگاه ژئوپلیتیک حیاتی در خاورمیانه است، چیزی که در بلند پروازی های جهانی این کشور محوری است.

در سه سال گذشته، ناظران متخصص در سازمان اتحاد علیه ایران هسته ای (یو ای ان آی) فعالیت های رو به رشد این «ناوگان اشباح» را ردیابی و در این مورد به دولتها هشدار داده اند. با استناد به عکاسی ماهواره ای تجاری وسیستم های موقعیت یابی جهانی (جی پی اس) که موقعیت هر کشتی را در دریا مشخص می کند، آنها اندازه و ظرفیت ناوگان ضد تحریم ایران را مشخص می کنند. در برخی  موارد، کشتی ها در حال انتقال غیرقانونی محموله ها هستند.

با مشاهده حرکات ناوگان اشباح، سازمان اتحاد علیه ایران هسته ای  یک دفترچه راهنما از ترفندهای گریز این ناوگان جمع آوری کرده است.

یکی از این ترفند ها جعل موقعیت است،  یعنی یک نفتکش مختصات موقعیت خود را در سیستم برای نشان دادن در یک موقعیت بی خطردستکاری میکنند. در حالی که، مخفیانه به یک بندر ایران می رود تا نفت  بارگیری کند یا درانتقال نفت «کشتی با کشتی» (اس تی اس)  در دریا با نفت کش از شرکت ملی نفتکش ایران (ان ای تی سی) شرکت می کند. همچنین مواردی ثبت شده است که کشتی ها دوباره رنگ آمیزی شده اند تا از بالا متفاوت ظاهر شوند تا هویت خود را در تصاویر ماهواره ای مخفی کنند.

به عنوان مثال، نفتکش «کارو» با پرچم پاناما از ژانویه ۲۰۲۱ در ۳ مورد  از ایران نفت خام تحویل گرفته است. در ماه مه ۲۰۲۱، سازمان اتحاد علیه ایران هسته ای  نفتکش «کارو»  را در آبهای امارات نشان میدهد که لنگر انداخت است.  بر روی تصاویر ماهواره ای به عنوان یک حامل نفت خام عرشه دار بسیار بزرگ (وی ال سی سی) به رنگ سبز و با یک باند بالگرد در سمت چپ نشان میدهد. چند روز بعد، تصاویر نشان می دهد که کشتی پوشانده شده به نظر می رسد که به جای آن یک نفتکش قرمز رنگ است. سپس در ۶ مه، سازمان اتحاد علیه ایران هسته ای همان نفتکش را در جزیره خارک ایران مشاهده کرد که عرشه آن تقریباً کاملاً پوشانده شده بود و گویی نفتکش دیگری است.

تغییر پرچم یکی دیگر از استراتژی های مورد علاقه ایران است. هر کشتی تجاری باید در کشوری ثبت شود که دارای اختیار و مسئولیت اجرای قوانین بین المللی است. کشتی های متعلق به  ناوگان اشباح ایران بارها پرچم خود را عوض می کنند، معمولاً از بین کشورهای کوچک فاقد منابع لازم برای کنترل صحیح آنها هستند. چنین تعویض مکرر پرچم اغلب با تشکیل شرکتهای جدید و پوششی، تغییر مالکیت و نام، و تغییر در علائم فیزیکی کشتیها انجام می شود تا کار ردیابی کشتیها را سخت تر کند.

این بازی موش و گربه به ایران اجازه می دهد یک قدم جلوتر از قانون بماند و از تحریم ها سرپیچی کند. برای نمونه از نفتکش «آمفیتریتی» استفاده میکنیم. در سپتامبر سال گذشته، پرچم جزایر کوک خود را از دست داد و نام خود را به «آناهی» تغییر داد، زیرا در حمل و نقل نفت غیرقانونی بر خلاف تحریم ها نقش داشت. بعداً در همان سال، با ثبت نام مجدد در زنگبار، دوباره گرفتار شد و آن پرچم را نیز از دست داد.  با این حال، در ۱۱ ژوئیه، آناهی که هنوز پرچم زنگبار خود را در اهتزاز داشت، بار دیگر در حال بارگیری نفت ایران مشاهده شد.

تخمین زده می شود که  ناوگان اشباح ایران می تواند تقریباً ۱۰۲ میلیون بشکه نفت خام یا نفت کوره(نفت سیاه) و ۱۱.۸ میلیون بشکه گاز مایع در هر زمان حمل کند که ارزش مجموع آن بیش از ۵.۶ میلیارد پوند است. عدم پاسخ مناسب رهبران غربی به ایران اطمینان داده است تا عملیات دریایی غیرقانونی خود را افزایش دهد. در هفت ماه گذشته، اندازه ناوگان اشباح  تقریباً دو برابر شده و به ۱۲۳ کشتی رسیده است. ظرفیت سرسام آور آن می تواند بخش زیادی از تقاضای جهانی نفت را برآورده کند و ظرفیت تولید ایران را به طور کامل جذب کند. اگر از هر شش نفتکش ناوگان اشباح فقط یک فروند با موفقیت از شناسایی فرار کند و محموله ای را هر هفته به مقصد برساند، رژیم تهران می تواند از حداکثر میزان صادرات پیش از تحریم ۲.۱ میلیون بشکه نفت در روز فراتر رود.

ایران می داند که چنین نقض جدی حقوق بین الملل، رابطه رهبران غربی با ایران  را که در تلاش برای مذاکره درباره توافق هسته ای جدید هستند، به خطر می اندازد. اما در حال حاضر دستاوردهای این قانون شکنی برای رژیم ایران به ریسک آن می ارزد. چین با  خرید روزانه  ۷۰۰ هزار بشکه نفت در شش ماه گذشته  با فاصله بزرگترین خریدار این بازار سیاه نفت میباشد. این تقریباً نیمی از چیزی است که برای تامین سوخت کل بریتانیا لازم است. در ماه مارس  ماه اوج تجارت، تقریباً  یک بشکه از هر ۱۵ بشکه نفت وارد شده توسط چین، این مسیر غیرقانونی را طی کرده است.

نیاز به نفت برای سوخت مورد نیاز توسعه صنعتی لگام گسیخته چین، به طور کامل عمیق تر شدن روابط ایران و چین را کاملا توضیح نمی دهد. ایران یک نقش ارزشمند دیگر برای پکن دارد: یک جمهوری اسلامی متخاصم، مستقیماً امنیت غرب را تهدید می کند.

با حمایت مالی بی قید و شرط ناوگان اشباح ایران از سوی چین، تلاش غرب برای اعمال فشارها به منظور جلوگیری از ساخت سلاح های هسته ای و موشک های بالستیک یا صادرات تروریسم، فلج می شود. نه تنها باید تحریم ها علیه ایران حفظ شود، بلکه انگلیس، اروپا و ایالات متحده باید سرانجام آنها را اعمال کنند. 

مارک والاس مدیرعامل سازمان اتحاد علیه ایران هسته ای و سفیر سابق ایالات متحده در سازمان ملل متحد است. جو لیبرمن رئیس سازمان اتحاد علیه ایران هسته ای  و سناتور سابق ایالات متحده است.

مارک والاس و جو لیبرمن

ترجمه: دریچه نیوز

اشتراک در
اطلاع از
guest

3 Comments
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback
13 روز قبل

[…] ومغایر با قوانین بین المللی می باشد یکی از ترفندهای «ناوگان اشباح» جمهوری اسلامی برای دور زدن تحریم های بین المللی می […]

trackback
2 ماه قبل

[…] یکی از این تخلفات «ناوگان اشباح» است. ناوگان هایی که با هدف دور زدن تحریم های بین […]

trackback
4 ماه قبل

[…] موازی از کشتی های خارجی واگذار کرد. بیش ۱۸۲ فروند کشتی «ناوگان اشباح» را تشکیل می دهند و تماماً با پرچم کشورهای دیگر و متعلق […]